W trosce o najwyższą jakość naszych usług, na stronie AnmilMeble stosujemy pliki cookies oraz technologie pokrewne. Dzięki nim nasza strona działa płynnie, jest bezpieczna i może spełniać swoje podstawowe funkcje. Korzystamy również z danych statystycznych, aby jeszcze lepiej dostosować się do Twoich potrzeb. Więcej szczegółów możesz przeczytać pod tym linkiem

Pokrowiec na fotel finka - co powinieneś wiedzieć

Pokrowiec na fotel finka - co powinieneś wiedzieć

Fotel finka, bądź jak kto woli, fotel typu fińskiego, to wygodny mebel wypoczynkowy, który dla wielu stał się niezbędnym elementem w trakcie relaksujących wieczorów przy książce czy filmie.Wygoda w połączeniu z lekką a zarazem wytrzymałą konstrukcją, sprawiają, że po fotel finka sięga się coraz częściej. Niestety, nic co piękne nie trwa wiecznie a meble, jak to meble, z czasem tracą wiele ze swojej estetyki. Szczególnie, jeśli sam dom tętni życiem.
Z pomocą wówczas przychodzą pokrowce, które w zaskakująco skuteczny sposób potrafią odświeżyć dawno już zużyty mebel. Taki pokrowiec, to idealne rozwiązanie dla naszego fotelu fińskiego, któremu chcemy nadać drugie życie.
Poniżej praktyczne porady na temat zakupu, doboru oraz konserwacji pokrowca.


Dobór pokrowca oraz jego konserwacja.

Przy wyborze pokrowca szczególną uwagę należy zwrócić na tkaninę, z której sam pokrowiec jest zrobiony. Faktura powinna być gruba oraz gęsto tkana, dzięki czemu nasz fotel będzie zdecydowanie lepiej chroniony przed zniszczeniami i zabrudzeniami, przy czym z jeszcze większą przyjemnością będziemy mogli utonąć między podłokietnikami.
Sam fotel należy dodatkowo zmierzyć. Skupiamy się tutaj głównie na szerokości i długości fotela. Aby uzyskać odpowiednią szerokość, należy zmierzyć fotel w jego najszerszym miejscu, nie uwzględniając podłokietników. Co do długości, mierzymy wysokość od dolnej krawędzi ( bez nóżek) do górnej krawędzi fotela.
Równie ważny jest również kolor oraz wzór pokrowca. Na pewno zależy nam na tym, aby pasował on do wystroju naszego wnętrza.
Po zakupie materiału należy poddać go działaniu gorącej pary, czyli inaczej zdekatyzować. W tym celu możemy posłużyć się zwyczajnym, domowym żelazkiem. Uchroni to materiał przed skurczeniem w trakcie prania. Pamiętajmy jednak, że tkaniny bawełniane i lniane nie wymagają tego typu zabiegów.
Co do samego prania należy pamiętać o paru zasadach. Po pierwsze, pokrowiec należy odwrócić na lewą stronę, aby zapobiec uszkodzeniu tkaniny. Program prania powinien być krótki z małymi obrotami oraz delikatnym wirowaniem. Temperatura prania, będzie zależeć od rodzaju materiału. Przy suszeniu należy maksymalnie rozprostować materiał. Ułatwi nam to jego późniejsze prasowanie.

Pokrowiec -  Zrób to sam!

Jeżeli mamy trochę wolnego czasu i chcemy podejść do tematu trochę ambitniej, zawsze jest możliwość uszycia pokrowca samodzielnie! Po sieci krąży gargantuiczna wręcz ilość poradników na ten temat. Wystarczy wpisać fotel typu finka / fotel typu fińskiego, wspomnieć o pokrowcu i  voilà. Do samego uszycia będziemy potrzebować zaledwie miary, szwów oraz standardowego zestawu do szycia. Gorąco zachęcamy, aby spróbować swoich sił i zmierzyć się z tematem samodzielnie. Zapewniamy – nie taki diabeł straszny jak go malują.